سنسور ها

اصولا برای رشد هرگیاهی چهار پارامتر عمده دما، رطوبت، شدت نور و PH خاک نقش کلیدی ایفا می کنند. در باغبانی و کشاورزی سنتی، رشد گیاهان بصورت تجربی انجام میگیرد بدین معنی که اطلاعات دقیقی از نحوه رشد بهینه گیاه در دسترس نیست و کشاورز یا باغبان با تکیه بر تجربیات خود اقدام به تنظیم این فاکتورها می نماید. متاسفانه تکیه صرف بر تجربه باعث عدم بهره وری کشاورزی در کشورهای در حال توسعه شده است.

در مورد کشاورزی خانگی و آپارتمانی هم کم و بیش شرایط به همین منوال است و اصولا افرادی که به پرورش و نگهداری انواع گیاهان تزئینی در محل کار یا سکونت خود مبادرت میکنند از تاثیرات منفی عدم آگاهی از پارامترهای مختلف مورد نیاز گیاه آسیبهای جدی می بینند.

حال آنکه در کشاورزی مدرن باید نیازهای هر نوع گیاه از لحاظ پارامترهای اشاره شده مشخص باشد. در ضمن دستگاهی برای اندازه گیری این پارامترها استفاده شود تا میزان دقیق هر یک از پارامترها، مانیتور شود و در انتها نسبت به کاهش یا افزایش این فاکتورها اقدامات لازم انجام شود.

سنسور اندازه گیری پارامترهای خاک بطور دقیق هر یک از پارامترهای چهارگانه را اندازه گیری میکند و کاربر، میتواند در هر زمانی، از نیازهای گیاه خود آگاه شود و نسبت به برآورده سازی آنها اقدام کند. اطلاعات فاکتورهای رشد گیاهان نیز که در وبسایت موجود است شما را تا حدی نسبت به نیازهای هر گیاه آگاه میسازد. بدین روش میتوانید بصورت سیستماتیک و اصولی هر نوع گل و گیاهی را در منزل و یا محیط های دیگر پرورش دهید.

آیا تاکنون با سوالاتی نظیر موارد زیر روبرو شده اید؟

  • چرا پس از اینکه گیاهی را از گلفروشی خریداری نمودم با گذشت زمان شادابی خود را از دست میدهد؟!
  • گیاه من بخوبی در حال رشد بود ولی ناگهان شروع به از دست دادن برگها کرده است؟!
  • چرا گیاه پس از خریداری از گلفروشی شروع به از دست دادن گلها و برگهای خود کرده است؟!
  • چگونه باید بفهمم که خاک موجود در این گلدان مناسب است یا خیر؟

برای دانستن جواب این سوالات، لطفا مطالب زیر را مطالعه فرمایید:

چرا به سنسور اندازه گیری پارامترهای خاک نیاز مندیم:

  • پارامترهای رشد گیاه، همچون رطوبت خاک، دما، نور دریافتی گیاه و مقدار PH خاک، بطور حسی و تجربی قابل اندازه گیری نیستند. این سنسور مقدار دقیق این پارامترها را اندازه گیری می کند.
  • بعلت تنوع زیاد گیاهان آپارتمانی و گلخانه ای تنظیم تجربی پارامترهای رشد گیاهان بسیار سخت است. این سنسور اطلاعات مربوط به فاکتورهای رشد را به راحتی در اختیار شما قرار میدهد.
  • سریعتر کردن رشد گیاه منوط به داشتن اطلاعات کافی از فاکتورهای رشد هر گیاه و اندازه گیری آنها توسط سنسورهاست.
  • با استفاده از جدول معادل ارائه شده همراه سنسور, نیاز بیش از چهل گونه از گیاهان با توجه به پارامترهای اندازه گیری شده مشخص میگردد.

برای اندازه گیری هریک از پارامترهای رشد گیاه به سنسورهای ویژه ای نیاز است. در حالیکه این دستگاه قادر به اندازه گیری کلیه پارامترها می باشد و شما را از تهیه سنسورهای مختلف بی نیاز میکند.

⇐ جدول مقدار مناسب PH یا اسیدیته خاک برای برخی از گیاهان

چراغ رشد گیاه – سنسور خاک – سنسور آب – ph سنج خاک – دمای آب – دمای خاک – چراغ رشد گیاه Led – چراغ رشد گیاه چیست – چراغ رشد کاکتوس – لامپ رشد – رشد گیاه – رشد گیاه بامبو – رشد گیاهان – رشد گیاهان چگونه است – رشد گیاه در آب مقطر – رشد گیاه در خاک شور – رشد گیاه در خاک رس – رشد گیاه با نور مصنوعی – رشد گیاهان با نور مصنوعی – گیاهان آپارتمانی – گیاهان آپارتمانی سایه دوست – گیاهان آپارتمانی کم نور – گیاهان آپارتمانی مقاوم – گیاهان آپارتمانی برگ پهن – گیاهان آپارتمانی گلدار – گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا – گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما – گیاهان آپارتمانی ارزان قیمت – گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما